Blogia
sqnsmallorca

ACTUACIONS CONCERTS DEL PROGRAMA CULTURAL ART JOVE I LA FUNDACIÓ ACA EN EL CENTRE DE CULTURA SA NOSTRA ELS MESOS DE NOVEMBRE I DESEMBRE DE 2003

DIA 7 DE NOVEMBRE, CENTRE DE CULTURA SA NOSTRA A LES 20 H
ES-LAP! SAX QUARTET, quartet de saxofonistes, guanyadors del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de grups de cambra

COMPONENTS
Amelia M. Collinge
Javier Bonet
Jaume Ginard
Jaume Garcia

-Arribada de la Reina de Sabbat ...…………………………………………Haendel
-Premier quartuor…………………………………………………………… Singelee
1 Andante-Allegro
2 Allegro-Vivace
3 Allegretto
-Grave et presto……………………………………………………………….. J.Rivier
-Miniatura…………………………………………………………………… P.Iturralde
-Histoire du tango…………………………………………………………..A.Piazzola
1 Bordel 1900
2 Café 1930
3 Nait Club 1960
-Bribes…………………………………………………………………………...Staïcu
-Dixie for sax………………………………………………………………..P. Iturralde

DIA 18 DE NOVEMBRE CENTRE DE CULTURA A LES 20 H
QUARTET DE GUITARRES “SA NOSTRA TERRA” finalistes del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de grups de cambra

COMPONENTS
Antonia Alomar
José Maria Ruiz
Antoni Rossello
José Corbalan

1º Part
Pasillos ………………………………………………………………….. José Votores
- Esperança
- Desamor
Cavatina del Cazador……………………………………………………… H.Myers
La Terra………………………………………………………………… F.Kleynjams
Cànon ……………………………………………………………………… Pachelbel
Astúries………………………………………………………………………..I.Albéniz

2ª Part
Cuban landscape with rain……………………………………………….Leo Brower
Sonata BWV 1031…………………………………………………………J.S. Bach
Introducció i Fandango …………………………………………… Luigi Boccherini

DIA 21 DE NOVEMBRE CENTRE DE CULTURA SA NOSTRA A LES 20 H
ONA CARDONA “ CLARINET”, guanyadora del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de solistes

DIA 25 DE NOVEMBRE , CENTRE DE CULTURA SA NOSTRA A LES 20 H
DAVID GONZALEZ “ SAXO”, guanyador del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de solistes

DIA 2 DE DESEMBRE, CENTRE DE CULTURA SA NOSTRA A LES 20 H
QUINTET DE VENT-METALL “CRAZY BRASS” finalistes del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de grups de cambra

PARTICIPANTS
Trompetes: Gori Fernandez
Pep Bennàssar
Trombó: Toni Aznar
Trompa: Antoni Coll
Tuba: Ricardo Campos

1ª PART
Prelude to “Te Deum” ………………………………………………………Marc-Antonie Charpentier
“Jig” From St. Paul’s suite …………………………………………………Bustav Holst
Catalan Sketches …………………………………………………………...Selecció Manuel de Falla
(Arr. De L.D Eden)
Cuprioles ……………………………………………………………………. Jan Van der Roost
Pleasure for five…………………………………………………………….. Kees Schoonennbeek

2ª PART
Capriccio ………………………………………………………………………...James Curnow
West Side Story …………………………………………………………………. Leonard Bernstein
- Maria
- Tonight
- America
Broadway Baby from “FOLLIES”…………………………………………………. Stephen Sondheim
The Stripper………………………………………………………………………… David Rose

DIA 5 DE DESEMBRE, CENTRE DE CULUTRA SA NOSTRA A LES 20 H
MIQUEL NIGORRA “GUITARRA”, finalista del certamen de música per a joves intèrprets en la modalitat de solistes
¿Y esta publicidad? Puedes eliminarla si quieres
¿Y esta publicidad? Puedes eliminarla si quieres

0 comentarios

¿Y esta publicidad? Puedes eliminarla si quieres